Menu

Stare przysłowie należy przekształcić na kochane zdrowie nikt się nie dowie jak wiele kosztujesz aż się zepsujesz

0 Comments


Jednostki znające przysłowie umieszczone w tytule wpisu natychmiastowo będą wiedzieć, jaka jest różnica niby błąd. Słowa „ile smakujesz” przeistoczono na „ile kosztujesz”. No właśnie koszty. Zdrowie jest oceniane za najważniejsze w życiu i nie fantastyczne że jest drogie.

pilka
System zdrowotny to nader rentowny biznes i raz za razem jak grzyby po deszczu wyskakują innowacyjne, prywatne gabinety lekarskie.

Gabinety prywatne a NFZ

Wiecznie bez piniędzy NFZ zdaje się przeczyć hipotezie, że medycyna to rentowny biznes. To błąd, chodzi tu o model finansowy i prowadzenie takiej działalności. Współcześnie opłąca się leczyć i koszty są tu znaczne. Starczy zerknąć na kwotę usług czy nawet samych konsultacji w sekretariatach medycznych, są to usługi względnie tanie. Skutkiem tego wielu myśli, że w sektorze lekarskim pacjenta powinno się leczyć ale nie wskazane jest wyleczyć. Jeżeli zerkniemy na inwestycje jakie zostały zrealizowane by uruchomić zaawansowane centra onkologiczne, możemy ryzykować zwrot, że jeżeli odszukano by spektakularny, niekosztowny i mało złożony lek na raka to zdołałoby zniszczyć pieniężnie służbę zdrowia wielu Państw. Czy skutkiem tego nie posiadamy jeszcze panaceum na tą chorobę? Nie wiadomo i prawdopodobnie nigdy się nie zorientujemy.

Farmaceutyka, tutaj również są pieniądze

Sektor farmaceutyków, także ma się idealnie, szczególnie w Polsce. Przeciętny Polak uchodzi w Europie za osobę nadużywającą farmaceutyków. Co więcej po antybiotyki sięgamy nieraz i to bez wyraźnych wskazań medycznych. Później mikroby się uodparniają na stosowane farmaceutyki i coraz ciężej leczyć ludzi.

Aczkolwiek wracając do aptek i rynku farmaceutycznego. Liczba punktów aptecznych w Polsce jest kolosalna, to daje kolosalne możliwości w poszukiwaniu świetnych propozycji a powinno się poszukiwać. W poniektórych przypadkach apteki nakładają dość spore procenty na leki. Nie warto również wykonywać nabytków w dużych sieciówkach jakie przeznaczają wielką kasę w promocję bo właśnie w tego typu miejscach dopłata jest większa by pokryć koszty na zachętę. Przykładowo zupełnie nie zobaczyłem reklamy lokalnych aptek takich jak http://www.zdrow-med.pl/ i w następstwie tego twierdzę, że koszty funkcjonowania niniejszej apteki są niższe niż jakiegoś sieciowego olbrzyma. Niższe koszty to możność zapewnienia mniejszych cen. Być może w następstwie tego korzystam przede wszystkim z takich aptek poszukując tanich specyfików.
CPAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *